II ZAWODY W WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM NA JEZIORZE POBOJNO

plakat zawody II

Regulamin zawodów wędkarskich

 • Zapisów można dokonać drogą elektroniczną na adres wodalas@wp.pl W wiadomości proszę podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Lub telefonicznie 502 600 713 Paweł Włodarczyk
 • Wpisowe wynosi 50,00 zł płatne na konto Stowarzyszenia Woda Las                                                      Nr. rachunku 29 1090 2789 0000 0001 3299 5962 lub w dniu zawodów.                                      Dzieci i młodzież do 18 lat są zwolnione z opłat.
 • Zawody mają charakter rekreacyjno-towarzyski. Zapraszamy amatorów i profesjonalistów. Impreza nie wchodzi do żadnej punktacji sportowej.
 • Organizator przewiduje udział maksymalnie 25 załóg 2 osobowych
 • Każdy uczestnik powinien posiadać siatkę do przechowania ryby z miękkiego materiału.
 • Organizatorzy nie zapewniają łodzi uczestnikom zawodów. Jeżeli ktoś ma możliwość może łódź zwodować dzień przed zawodami lub wcześniej. Łodzie zostaną przycumowane przy Centrum Handlowym K. Włodarczyk
 • Zawody będą rozgrywane bez podziału na kategorie, nagrodzeni zostaną trzej najlepsi zawodnicy, wygrywa uczestnik, który złapie największą łączną masę ryb. Do punktacji wlicza się szczupak, okoń oraz sum. Dodatkowa nagroda przewidziana jest dla zawodnika, który złapie największą (najdłuższą) rybę.
 • Osoby niepełnoletnie mogą startować za pozwoleniem rodziców oraz muszą mieć opiekuna na łodzi.
 • Uczestnicy są zobowiązani utrzymywać dystans od siebie w odległości minimum 20m
 • Zawody rozgrywane są „na żywej rybie„. Oznacza to, że każda złowiona przez  zawodnika ryba musi zostać wypuszczona do wody po wcześniejszym jej „zarejestrowaniu„. Wędkarz, który złowił rybę i spełniła ona warunki regulaminu zawodów może to zrobić w następujący sposób. Przykład: Zawodnik po wyholowaniu ryby prosi sędziego o zmierzenie jej i zapisanie wymiaru oraz godziny połowu w karcie startowej. Ryba zostaje wypuszczona w obecności sędziego do wody a zawodnik kontynuuje dalej łowienie.
 • Zabrania się zabierania ryb z miejsca na miejsce
 • W przypadku niekorzystnych warunków organizatorzy mają prawo odwołać zawody.

Uwagi końcowe

Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb wewnętrznych Organizatora II Zawodów w Wędkarstwie Spinningowym na Jeziorze Pobojno, także wyraża zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w materiałach informacyjnych i reklamowych imprezy. Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystywania wszelkich zdjęć, materiałów filmowych, wywiadów i materiałów dźwiękowych przedstawiających Uczestników Zawodów w katalogach oraz mediach, na stronach internetowych, w gazetach.

II Zawody w Wędkarstwie Spinningowym na Jeziorze Pobojno maja charakter rekreacyjny i nie posiadają ubezpieczenia na zasadach ogólnych .Ubezpieczenie indywidualne na wypadek kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, które może stać się udziałem zawodnika w czasie zawodów wymaga osobnej polisy wykupionej indywidualnie przez uczestnika.

Program zawodów

05.30-6.30  -zbiórka zawodników przy Centrum Handlowym Włodarczyk Płaska 53a

(z własna łódką) oraz wodowanie łodzi

6.30-6.45 – odprawa i instruktaż sędziowski

6.45-6,55 – rozpoczęcie zawodów zajmowanie stanowisk

7.00 – rozpoczęcie łowienia

11.30 – zakończenie łowienia ryb, spływanie do bazy

12.00-13.00  – posiłek dla zawodników, sędziowie podsumowują wyniki

13.00-13.30  ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów.

13.40 –  zakończenie zawodów

Zapraszamy !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>