Bieg Retmana

logo biegu-stowarzyszenie woda las

 

I Bieg Retmana

link do zapisów na bieg:

http://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-retmana

Więcej na: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Woda-Las-380847998947549/

 

link trasy: http://www.planetagor.pl/places/application/TrialPage.php?ID=16961

Od organizatorów słow kilka.

Półmaraton kanału Augustowskiego zwany dalej biegiem Retmana (szef flisaków) odbędzie się 27 maja 2017 na terenie gminy Płaska w samym środku puszczy Augustowskiej.Jest to bieg dla amatorow jak i profesjonalistów nad brzegami kanału Augustowskiego w zdrowej i przepięknej okolicy . Leśne biwaki położone nad Mikaszewem, jednym słowem piękno i zdrowie. Trasa biegu prowadzi nas obok śluz w Paniewie ( jedyna śluza dwukomorowa ) , Perkuciu (jedna z najbardziej malowniczo położonych śluz w Polsce znana z filmu ,,Spiewy po rosie”) oraz śluzy w Mikaszówce. Przebiega także przez znany z czołówki filmu ,,Czarne chmury” mostek nad jeziorem Krzywe zwany wśród miejscowych mostkiem Dowgirda. W biegu wykorzystane są fragmenty trasy Green Velo i szlaku rowerowego Jana Pawła II.

Organizujac ten bieg chcemy państwu pokazać piękno trasy nad kanałem Augustowskim oraz przypomniec o zawodzie flisaka którym trudniła się dawniej część ludnosci zamieszkująca Puszczę Augustowską.

Bieg odbywa się w kilku kategoriach wiekowych (patrz regulamin biegu).

Zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami.

Dla chcących spędzić cały weekend w naszej miejscowości pomagamy w załatwieniu kwater. Ceny w okolicy od 30-40pln za nocleg i 70-80 za nocleg z wyżywieniem od osoby.Dzieci ze zniżką.

Stowarzyszenie Woda Las

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>