Opis trasy i słów kilka od organizatorów.

 Przypadającą w tym roku 155 rocznice wybuchu Powstania Styczniowego Stowarzyszenie Woda Las postanowiło uczcić organizując Nocny Bieg Powstańca. Bieg ten ( w zależności od warunków atmosferycznych może okazać się biegiem, crossem lub survivalem) w przeciwieństwie do organizowanych miejskich biegów nocnych w 80 procentach trasy będzie przebiegał leśnymi trasami w samym sercu Puszczy Augustowskiej i to po zmroku. Zawodnicy startują pojedynczo co pół minuty (około 150 m -180m) i biegną oświetlając trasę latarką. Po drodze może niektórzy będą mieli szczęście spodkacleśne zwierzęta (wilki ,żubry, dziki ) , których prosimy nie karmić. Styczniowego powstańca i konnych kozaków spotkają wszyscy. Powstańcom prosimy nie pomagać gdyż można później zostać płazowanym szablą lub być obitym nahajka przez kozaków. To oczywiście żart ale w imprezie będą uczestniczyć rekonstruktorzy zaproszeni przez Nadleśnictwo Augustów ,które przygotowało kilka niespodzianek. Trasa biegu będzie oznaczona świetlikami i pochodniami typu szwedzkiego (przecięty na krzyż pień drewna i podpalony). Zapłonie tez kilka ognisk po trasie odstraszających wilki, które w tym okresie przechodzą okres rui. Myślimy ze poziom adrenaliny zawodników wzrośnie bardziej niż podczas zwykłego biegu.

Przebieg trasy (opisując językiem leśników): trasa biegu rozpoczyna się w miejscu parkingowym do leśnej ścieżki edukacyjnej „Kozi Rynek” przebiegającej przez Rezerwat Kozi Rynek. Dalej biegnie drogą zwaną Rewizorką do skrzyżowania z drogą tzw. Ściągaczem i dalej do miejsca przecięcia z drogą nazywaną Krzyżykową. Następnie biegnie Krzyżykową aż do miejsca zwanego Krzyżykami. Do tego momentu trasa przebiega Szlakiem Orła Białego. Od Krzyżyków biegniemy dalej przez Spalony Brak , przecinamy Gościniec Czarnobrodzki a następnie przez Wasilka Biel do Pobojniańskiej i w prawo na Krakuzy. Przebiegamy przez Kładkowa Biel i wybiegamy na Pobojne a potem prosto do asfaltu i na szlak Green Velo , którym już bez strachu w świetle lamp przy Ślepym Jeziorku i koło mostku dobiegamy na metę, która znajduje się na stadionie przy GOK Płaska. Proste ze chyba wszyscy zrozumieli???

                                              Zapraszamy!!!

                                                Organizatorzy

                                                                                                     Stowarzyszenie Woda Las

Ps: Chcielismy nadmienić że bieg ten powstaje bez udziału funduszy unijnych,bez dodacji z urzędów marszałkowskich i starostw, bez patronatów . Powstaje dzieki uporowi i zacięciu kilku osób , którzy chca upamietnic ta rocznicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>