III Nocny Bieg Powstańca – szczegóły

Witamy wszystkich zawodników zapisanych na III Nocny Bieg Powstańca. Czas najwyższy trochę omówić tą całą imprezę! Impreza rozpoczyna się 25 stycznia o godzinie 15.00 (ale proszę nie zapomniec odebrac skromne pakiety startowe przez zawodników startujacych w biegu głównym, które beda wydawane wczesniej w godzinach 12-15).

Chronologia

15.00 – Powitania i przemowy. Omówienie trasy i apel powstanczy.

15.15 – Start biegu Pro Memoria 1863

15.40 – Pokaz grupy rekonstrukcyjnej

16.00 – Start pierwszych zawodnikow biegu głównego.

19.00 – Wręczenie nagród

20.00 – Zakonczenie imprezy przy ognisku.

Tak to w skrócie wygląda. Przypominamy że start w Biegu Pro Memoria jest wspólny i jedyna ( a może nie jedyną) nagrodą jest pamiątkowy odlewany medal i uścisk ręki prezesa.

Czas nie jest mierzony (na mecie będzie zegar na którym kazdy może zobaczyc i zapamietac swój wynik). Przebieg trasy jest prosty: Wybiegamy z bramy startowej, która znajduje się na wysokości furtki wejściowej plebanii i kierujemy się w stronę cmentarza. Po 150 metrach skręcamy w prawo, w drogę żwirowa mijajac bar Pokusa po prawej stronie. Następnie biegniemy pod gorkę majac cmentarz po lewej stronie a dom Pielgrzyma po prawej az do bramy wejsciowej Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez siostry zakonne, tam skręcamy w lewo (w kierunku przeciwnym niż brama) i leśną dróżka biegniemy (albo idziemy he,he..) w kierunku starego przystanku PKS , gdzie 20 m przed nim skręcamy w lewo i poruszamy się w kierunku cmentarza . Przebiegamy przez cmentarz główną aleją i wybiegamy z drugiej strony na asfalt prowadzacy od szosy Augustów– Sejny w stronę kościoła. I Tym asfaltem dajemy ile fabryka ( lub idziemy z godnością) może aż do mety, która znajduje się tam gdzie był start. Po otrzymaniu medalu i uscisnieciu ręk prezesa idziemy na powstańczy posiłek i kibicujemy kurierom powstańczym ruszajacym na samotny

nocny bieg po lesie.

Bieg główny rozpocznie się o godz. 16.00 startem pierszych zawodników. Zawodnicy beda puszczani w 1-minutowych odstępach parami (ze względu na czas startu. Przy tej ilości zawodników zajmie to ponad godzine). Oczywiście pary nie muszą trzymać się razem, po wspólnym starcie każdy biegnie swoim tempem). W pakiecie startowym zawodnik otrzyma kopertę ze swoim numerem startowym w której jest meldunek do dowódcy oddziału powstańczego ukrywajacego się w puszczy. Nalezy tem meldunek dowódcy doręczyć ( może i on wam coś w podzięce da??) Niedoręczenie meldunku jest równoznaczne z dyskfalifikacją kuriera – biegacza.

Punkt aprowizacji znajduje się w obozie powstańczym czyli niedotarcie do obozu równa się smierci głodowej , skonania z pragnienia lub rozszarpaniu przez wilki.

Trasa: Start znajduje się przed kosciołem . Wybiegając z linii startu kierujemy się w stronę kapliczki na grądziku , jednak po 100 metrach skręcamy ostro w prawo i obiegając kościoł wybiegamy przed mostkiem na drodze Studzieniczna – Sajenek i od razu skręcamy w lewo kierując się w kierunku Sajenka. Przebiegajć obok domów miejscowych notabli dobiegamy do pierwszej pochodni gdzie odbijamy w lewo na szlak konny biegnacy nad jeziorem Studzieniczne. Po 3-cim kilometrze dobiegamy do pochodni nr 2 i na skrzyżowaniu 8 drog znajdujemy własciwą , która ciemnym lasem doprowadzi nas do drogi prowadzacej do śluzy Swoboda , ktorą przecinamy (drogę a nie śluzę/) i dobiegamy do tzw. gościńca Czarnobrodzkiego gdzie powinno stać nasze wojsko, które pokieruje was dalej. Z daleka powinniscie ujrzec pochodnie na 5-tym kilometrze , przy której należy skręcic w prawo. Następnie leśną drózka biegniecie na 7 km gdzie trzeba uwazac na wartownika strzegącego obozu który po podaniu hasła skieruje was do dowódcy. Podoręczeni meldunku wracacie w to samo miejsce i biegniecie dalej szlakiem Orła Białrgo do następnej pochodni poza 8-mym kilometrem.Przy słupku oddziałowym nr 84 skręcacie w prawo i za 30m w lewo i biegniegie az do linii energetycznej którą po skręcie w lewo dobiegacie do pochodni stojącej poza drogą Studzieniczna – Sajenek (którą oczywiście przekraczacie) za ktorą skręcacie w lewo na drogę bitą rownoległa do linii energetycznej , ktorą po 500m porzucacie skręcając w prawo w linie oddziałowa prowadzaca do pochodni gdzie wojskowy ront stoi. Tam was powiedza gdzie biec dalej bo na tą chwilę nawet my nie wiemy gdzie Moskal stanie. A dobiec trzeba na mete znajdująca się pod kościołem.

Po skonczeniu biegu posiłek, ognisko i ogłoszenie wyników.

Osoby które chca biec razem (we dwoch , trzech czy więcej) prosimy o powiadomienie nas na : wodalas@wp.plstart 1 Mapa 3 NBP start 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>