Coś nowego???

Z uwagi na atakującą falę nr 3 a niedługo nr 4 i 5 pandemię i brak wytycznych z UM na temat imprez sportowych mamy nowy pomysł. Chcemy zrobic imprezę mieszaną czyli bieg i jazda rowerem na orientację. Poziom trudności nie za wysoki zeby nikogo nie zniechęcac. W skrócie powiem na czy miałoby to polegać.

Impreza zaczyna się o 9 rano i konczy o 18. W tym czasie zawodnicy przybywaja indywidualnie na miejsce startu dostają mapę i busole (mile widziana własna) , krótki instruktaż , zapis godziny startu i wio…na trasę. Przybiegacie , zapisujemy czas , kiełbaska przy ognisku i coś tam, coś tam i wio do domu…. Wyniki na stronie a nagrody pocztą. Pasuje????

Trasy: Długa dla rowerzystów (max 50km) , srednia dla biegaczy max 20km i krótka dla rodzin z dziećmi max 8 km.

Trochę detali: Rowerzysci jadą wyznaczoną trasą i w pewnych punktach trzeba zlesc z rowera i znalesc ukryte w poblizu (do 200-300m) balizy (po polsku to będzie punkt kontrolny, trzymajmy się nazwy francuskiej). Liczy się czas (za nieznalezienie baliz są punkty karne).

Biegacze podobnie jak rowerzyści dostają mapę (i busolę niestety pozniej do zwrotu..) z wyznaczoną odległoścą i azymutem. Kazda baliza ma odpowiednią ilość punktów (połozona najdalej najwięcej) . Czas biegu jest limitowany . Liczy się ilosc zdobytych punktów i przybycie w czasie. Za kazda minutę spóznienia naliczane są punkty karne.

Dla rodzin podobne zasady + mały test zwiazany z trasą.

To tak ogólnie. Wiadomośc smutna ze to płatne gdyż My jako Stowarzyszenie Woda Las utrzymujemy się z naszych składek a jakieś nagrody , pamiątkowe medale czy te kiełbaski musimy z czegoś pokryć, może znajdziemy jakiś sponsorów ale to kropla w morzu. Myślę ze tak około 50-60 pln na osobę i pakiet rodzinny ( 3-5osób ) około 100 pln.

Na nazwę imprezy która powinna być związana z naszą akcją ,,Historia poprzez Sport,, proponujemy plebiscyt . Imprezę planujemy na koniec maja czyli poszukajmy coś zwiazanego z wydarzeniami historycznymi z tego okresu majacymi miejsce w Puszczy Augustowskiej a dokładniej w trójkącie Augustów-Czarny Bród – Balinka.

Prosilibyśmy o opinie co nasi potencjalni uczestnicy o tym myślą.Opinie piszcze na FB (Stowarzyszenie Woda Las lub Woda Las )  lub na wodalas@wp.pl

Pozdrawiamy Wszystkich

SWL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>